Hydroizolácie II - na čo si dať pozor

  • 06.11.2014

Dnes máme na výber mnoho spôsobov ako správne odizolovať svoju stavbu, či už sa jedná o rôzne chemické nátery, hmoty alebo fólie, neustále prevláda tradičný a rokmi preverený spôsob použitia asfaltových hydroizolačných pásov.

Pozor na hrúbku! : stavebný trh je zaplavený rôznymi druhmi asfaltových pásov určených na hydroizoláciu základov, v praxi sa môžete stretnúť s hrúbkou od 1mm až do 5mm,preto buďte pozorní pri výbere a zamerajte sa na hrúbku asfaltovej vrstvy, čím je pás hrubší tým bude vaša hydroizolácia kvalitnejšia, pri výbere odporúčam minimálnu hrúbku 3,5 mm s označením (V 60 S35).

Dôležitosť nosnej vložky : poznáme 4 druhy nosnej vložky ktorá laicky povedané drží asfaltový pás pohromade. Sklotkaninová(GG), hliníková (AL), polyesterová (PV), Sklorohož (SR). Pri správnom výbere nosnej vložky je dôležité poznať rozbor pôdy.

Oxidovaný či modifikovaný asfaltový pás
Jednoznačne odporúčam siahnuť po modifikovanej forme asfaltového pásu, ktorý obsahuje elastoméry SBS na báze kaučuku. Je kvalitnejší, flexibilnejší a má dlhšiu životnosť, ako asfaltový pás s oxidovaného asfaltu.

Aplikácia : Veľký dôraz klaďte na realizáciu a správne celoplošné natavenie hydroizolačnej vrstvy.

Investícia do hydroizolačnej vrstvy je investícia do Vašej budúcnosti. Nesprávne prevedenie a výber lacných materiálov vedie skôr či neskôr k nákladným opravám. Navyše v prípade asfaltových hydroizolačných pásov je rozdiel medzi kvalitou a nekvalitou naozaj len pár eurovou záležitosťou.
Prajem dobrý výber a spokojnosť s Vašim rozhodnutím