Aj strecha môže mať svoj štýl.

  • 13.03.2014

Pri výbere strešnej krytiny je potrebné zohľadniť viacero hľadísk. Medzi tieto kritériá patrí nižšia nasiakavosť, jednoduchá montáž, ale aj životnosť, záruka a štýl. Práve ten určuje celkový dojem z vášho rodinného hniezda.

 

 

   Ste konzervatívny a dávate prednosť klasike,ktorá je preverená rokmi skúsenosti, alebo ste mladý človek, ktorý hľadá skôr niečo extravagantnejšie? Aj tieto otázky si musíte zodpovedať pred samotnou kúpou strešnej krytiny. Dnes sa výrobcovia snažia zo všetkých síl prispôsobiť každému zákazníkovi, a preto môžeme povedať, že v prípade striech  rozoznávame 4 základné štýly.

 

   Klasický štýl je obľúbený pre väčšinu ľudí, ktorí rekonštruujú strechu. Týmto štýlom nemôžete nič pokaziť, neohúrite však susedov s netradičným výzorom strechy. Väčšinou ide o obľúbený tvar Bobrovky, ktorú niektorí výrobcovia vylepšili o bočnú drážku. Tá prináša so sebou viacero výhod. Klasický štýl presne zapadne do zástavby okolitých domov s obdobným štýlom strechy. Je to jednoducho škridla, na akú ste zvyknutí!

 

   Ak si chcete vyčarovať atmosféru vidieckeho sídla, extravagantná škridla by sa na vašej streche veľmi dlho neohriala. Na to je vhodný vidiecký štýl strechy, ktorý je charakteristický na jednej strane cenovou dostupnosťou ale na strane druhej zvýšenými nárokmi na odolnosť. Strecha vo vidieckom štýle je odolná aj voči náročnejším vplyvom prírody. Či už je to sneh, vietor alebo krupobitie. Takýto štýl strechy je ten pravý pre všetkých, ktorí sa rozhodli vymeniť starú strechu za novú.

 

   Mnohí z nás si potrpia na najmodernejšie línie. Jednoduché, rovné línie bez zbytočných vlniek na škridlách reprezentujú elegantný štýl strechy (napr. Tegalit, Tectur a od Bramacu). Je určený najmä pre mladých ľudí so sklonom mať modernú strechu, ktorá bude elegantná za každého počasia.

 

   Buďte individuálny! Najnovšie trendy v strešnej krytine nie sú len v jednoduchých líniách, ale aj v kombinácii farieb. Južanský štýl strechy vykračuje z radu fádnych striech zapadnutých do "sivého" priemeru. Ich členitý viacfarebný povrch obdivujeme najmä na dovolenkách v stredomorí.

 

 

 

Vyberáme povrchovú úpravu

   Všetci sa zhodneme, že strecha by mala byť odolná voči počasiu počas mnohých rokov. Dôležitá je pritom povrchová úprava škridiel. Tá totiž výrazne vplýva na kvalitu samotnej strechy. Jednou z moderných možností povrchových úprav strešných krytín je Protector. Táto povrchová úprava zaručuje, že vaša strecha počas mnohých rokov bude ako nová. Ak dávate prednosť netradičnejším vzorom, dajte prednosť viacfarebnej povrchovej úprave škridiel s nadýchom Stredomoria, ktorá vám vždy navodí dovolenkovú atmosféru.

 

 

 Vyberáme príslušenstvo

   Pri výbere strešného systému dajte prednosť produktom, ktoré sú preverené rokmi skúsenosti, majú potrebné osvedčenia a certifikát. ,,Kvalitný ucelený systém od jedného výrobcu dáva záruku istoty, že sa nestanú nechcené poruchy, ktoré sú najčastejšie spôsobené náhradami originálnych systémových komponentov alebo nesprávnou montážou, " objasňuje Branislav Audy zo spoločnosti Bramac. Výhodou, ktorú ocení každý, je ucelený a komplexný systém riešenia striech.Komponenty do seba perfektne zapadajú. Tým sa stáva montáž pohodlnou a rýchlou. V prípade výberu strešného systému od kvalitného výrobcu tak máte istotu kvality a funkčnosti. Samozrejmosťou je odborná montáž, servis a špecializované poradenstvo, ktoré vždy poskytne pomoc pri akejkoľvek technickej otázke.

 

 

 

 

Internetový obchod (e-shop) ONLINESTAVBA.sk ponúka široký sortiment Bramac strešných krytín a príslušenstva.
NAVŠTÍVTE NÁŠ E-SHOP KLIKNUTÍM SEM
!

 

 

 

(Zdroj: www.bramac.sk)