Baumit Nanopor photokat

  • 02.03.2014

Vďaka novému fotokatalyzátoru a jedinečnej sile svetla získava teraz Baumit Nanopor ďalší, obzvlášť účinný samočistiaci efekt - pre žiarivo krásnu a dlhodobo čistú fasádu.

Trvalá čistota a krása
     Fasáda je ozdobou a ochranou každej budovy. Podobne ako pokožka je neustále vystavená najrôznejším vplyvom vonkajšieho prostredia. Dôsledkom tohto pôsobenia je najčastejšie nepekné znečistenie. Radosť z novej fasády tak môže byť poznečená sklamaním zo zmeny farebnosti a straty jasu vplyvom prachu a nečistôt, ktoré sa usádzajú na fasáde.
   Kto sa chce zmieriť s ošumelou fasádou? Určite nikto - a tak je potrebné po niekoľkých rokoch fasádu opticky sanovať, t.j. ošetriť prinajmenšom novým náterom, čo prináša so sebou nevyhnutné náklady. Ak chceme ušetriť na údržbe, riešením je predĺžiť cyklus opticky bezchybného vzhľadu fasády.
   Zhoršené životné prostredie, ktoré útočí na fasádu a na druhej strane vysoké nároky investorov na vzhľad objektov boli pre laboratóriá Baumit výzvou, ktorá posunula vývoj omietok a farieb k najnovším technológiám 21. storočia. Spojením skúseností, inovatívnych prístupov a využitím špičkovej nanotechnológie vznikla Baumit Nanopor Top.

 

Jedinečné vlastnosti
   Baumit NanoporTop spája klasické vlastnosti pravej silikátovej omietky s najnovším vývojom nanotechnológií z výskumných laboratórií Baumit. Vyznačuje sa vysokou paropriepustnosťou, a preto sa vlhkosť z mikroskopicky hladkého povrchu veľmi rýchlo odparuje. Vďaka tejto vlastnosti omietka nevytvára stabilne vlhké prostredie, ktoré je živnou pôdou pre riasy a plesne. Takisto rôzne spóry a výtrusy majú problém zychytiť sa na jej povrchu.

 

   Nový Baumit NanoporTop photokat teraz vďaka fotokatalýze ponúka ďalší jedinečný samočistiaci efekt navyše - unikátnu aktívnu ochranu pred organickým znečistením pôsobením mikroorganizmov, ktoré sú eliminované vďaka fotokatalyzátoru a spoluspôsobením vetra a dažďa trvalo odstránené z povrchu.
Na rozdiel od tradičnej ochrany povrchových úprav na báze chemických prostriedkov, ktoré sa postupne vyplavujú z povrchovej úpravy a opatrenia voči mikroorganizmom tak strácajú účinnosť, nový jedinečný spôsob ochrany pred organickým znečistením na princípe fotokatalýzy je dlhodobo udržateľný z pohľadu ochrany životného prostredia a zároveň je trvalou zárukou žiarivej krásy a dlhodobej čistoty pre všetky fasády, s minimálnymi nárokmi na údržbu a obnovu počas celej životnosti.

 

Čo je fotokatalýza? 
Fotokatalýza je založená na rade jednotlivých fyzikálnych a chemických reakcií, ktoré prebiehajú na povrchu katalyzátora pomocou svetla. Katalyzátor pritom využíva svetelnú energiu a počas reakcie sa nespotrebuje.

 

 

Výhody novej technológie Nanopor photokat:
- vyššia odolnosť fasády voči znečisteniu
- prírodzený samočistiaci efekt omietky
- odolnosť voči napadnutiu riasami
- samočistiaci efekt vďaka fotokatalýze
- nižšie náklady na údržbu
- paropriepustná povrchová úprava
- najširší výber farebných odtieňov
- radosť z dlhodobo krásnej fasády

 

Baumit NanoporTop photokat
Jedinečná samočistiaca fasádna omietka ideálna pre všetky nové fasády vrátane tepelnoizolačných systémov, 654 farebných odtieňov, tri štruktúry, teraz i s unikátnou technológiou proti pôsobeniu mikroorganizmov.

 

Pre viac info. o produkte kliknite sem.

 

Baumit NanoporColor photokat
Jedinečná samočistiaca fasádna farba ideálna pre všetky nové fasády vrátane tepelnoizolačných systémov, 654 farebných odtieňov, teraz i s unikátnou technológiou proti pôsobeniu mikroorganizmov.

 

Pre viac info. o produkte kliknite sem.

 

 

Vďaka novému fotokatalyzátoru a jedinečnej sile svetla získava teraz Baumit Nanopor ďalší, obzvlášť účinný samočistiaci efekt - pre žiarivo krásnu a dlhodobo čistú fasádu.

 

 

 

E-shop ONLINESTAVBA.sk ponúka široký sortiment Baumit fasádnych omietok a farieb.
NAVŠTÍVTE NÁŠ E-SHOP KLIKNUTÍM SEM
!